Достапни линкови

Вашингтон: Секое примирје во Газа мора да вклучува механизми кои би ги спречиле нападите на Хамас


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека секое примирје во Газа мора да вклучи и механизми кои би го спречиле Хамас да продолжи да го гаѓа Израел од таа палестинска област. Буш изрази загриженост поради влошувањето на ситуацијата за Палестинците што живеат таму, но истакна дека Хамас е одговорен за тоа.
XS
SM
MD
LG