Достапни линкови

Њујорк: Ситуацијата во Газа на дневен ред на состанокот на Советот за безбедност


Советот за безбедност на ОН денеска ќе се состане за да ја разгледа ситуацијата во Газа. Најпрвин ќе бидат одржани консултации зад затворена врата, а доцна попладне ќе има дебата на која ќе присуствува и генералниот секретар Бан Ки Мун.
XS
SM
MD
LG