Достапни линкови

Атина: Руски воени маневри во Егејското Море


Во југоисточниот дел од Егејското Море почнаа руски воени поморски и воздушни маневри кои ќе траат до 11 јануари. Според грчките медиуми во маневрите што се одржуваат јужно од грчките острови Родос и Крит учествува и носачот на авиони Кузнецов. На него има авиони-ловци Сухој-33 и хеликоптери Камов.
XS
SM
MD
LG