Достапни линкови

Вашингтон: Средба на Обама со лидерите на конгресот за економски пакет


Ново избраниот американски Претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ке се состане со лидерите на Конгресот со цел да притисне за брза акција за поширок економски стимулативен пакет за излез од кризата. Обама се надева дека Конгресот ке го одбри планот за обнова за тој да може веднаш да го потпише кога ке стапи на должноста во Белата куќа на 20 јануари.
XS
SM
MD
LG