Достапни линкови

Приштина: Србија ги повика меѓународните институции да не подлегнат на провокациите на Косово


Српскиот министер Горан Богданович на Косово ги повика мегународните институции да ги превенираат како што рече, провокациите, на Косово. До повикот дојде по двете експлозии до кои дојде во петокот во северниот дел на Косово населен со срби. Седум лица беа повредени во експлозијата. Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу го повика населението на воздржаност.
XS
SM
MD
LG