Достапни линкови

Непал: Десетици луѓе исчезнати во потонување на претоварен брод


Повеќе десетици луѓе се исчезнати во источен Непал, кога потонал еден претоварен брод. Во бродот имало претежно жени и деца. Се верува дека имало повеќе од 50 лица, а само шестмина од нив се спасени, соопшти владата на Непал. Полицијата трага по останатите преживеани, но маглата и ладната вода им ја отежнуваат работата.
XS
SM
MD
LG