Достапни линкови

Њу Делхи: Индискиот премиер очекува Пакистан да се соочи со одговорните за нападите во Мумбаи


Индискиот премиер Манмохан Синг изјави дека се надева дека Пакистан ќе покаже повеќе разбирање и ќе се соочи со криминалците одговорни за ноемвриските напади во Мумбаи. Синг додаде дека неговата влада ќе продолжи со акциите за искоренување на тероризмот.Тој исто така ја повика владата на Бангладеш да соработува за да се уништат милитантите кои се сместени на нејзина територија.
XS
SM
MD
LG