Достапни линкови

Хаг: Некој намерно ги крие клучните документи за операцијата „Луња“?


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц изјави дека имал причини да верува дека некои намерно ги скриле клучните документи за операцијата Луња Тој во интервју за Вечерњи лист прецизира дека Трибуналот веќе осумнаесет месеци ги бара тие документи како доказ против тројца хрватски генерали.
XS
SM
MD
LG