Достапни линкови

Камбера: Отфрлено американското барање за помош во прифаќање на затвореници од Гвантанамо


Австралиската влада денеска и официјално го отфрли американското барање да помогне во прифаќањето на поранешните затвореници од затворот Гуантанамо на Куба. Владата прецизира дека не може да го прифати барањето на администрацијата на претседателот Џорџ Буш поради безбедносни причини.
XS
SM
MD
LG