Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на ОН повика на интензивирање на напорите за прекин на насилствата


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун ги повика светските лидери да ги интензивираат напорите за да се постигне итен прекин на непријателствата меѓу Израел и ХАМАС. Палестинскиот лидер Махмуд Абас во текот на викендов во Њујорк ќе побара од Советот за безбедност да усвои нацрт резолуција за запирање на израеслксите напади врз Газа.
XS
SM
MD
LG