Достапни линкови

Газа: Лидерите на Хамас повикаа на масовни протести против израелските напади


Лидерите на Хамас повикаа на масовни протести поради продолжувањето на израелските воздушни напади врз Газа. Израел на границата распореди илјадници трупи претежно околу истичен Ерусалим.. Во седумдневната израелска офанзива загинаа над 400 лица. Хамас од своја страна продолжи со ракетните напади врз израелската територија кои од почетокот на офанзивата убија 4 лица.
XS
SM
MD
LG