Достапни линкови

Газа: Висок официјален претставник на Хамас убиен во израелски воздушни напади


Хамас соопшти дека еден од водачите на организацијата бил убиен во израелски воздушни напади. Загинатиот Низар Рајан има блиски врски со военото крило на Хамас, а според информациите во нападот на неговата куќа загинале уште седум лица.
XS
SM
MD
LG