Достапни линкови

Скопје: Првото бебе во 2009 девојче


Првото бебе во 2009 година е девојче и се роди во Клиничкиот центар во Скопје. Бебето е родено со тежина од три килограми и 200 грама и е долго 50 сантиметри. Мајката е Тања Пендаровска. На Клиниката во Новата година е родена и една тројка.
XS
SM
MD
LG