Достапни линкови

Кабул: Бројот на подметнати мини и киднапирањата во Авганистан двојно зголемен во 2008


Американскиот амбасадор во Авганистан Вилијам Вуд, изјави дека бројот на подметнати мини на патиштата и киднапирањата во таа земја биле двојно зголемени во 2008-ма година. Тој додаде дека сепак имало напредок во битката против трговијата со дрога и култивацијата на полињата со опиум.
XS
SM
MD
LG