Достапни линкови

Париз: Итен состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ


Министрите за надворешни работи на 27-те земји членки на Европската Унија денеска во Париз одржуваат итен состанок, посветен на израелската офанзива во Појасот Газа. Според најавите, треба да бидат договорени начините за доставување хуманитарна помош за палестинците во Појасот Газа, за што ќе биде неопходно да биде постигната согласност за примирје меѓу Израел и Хамас.
XS
SM
MD
LG