Достапни линкови

Солун: Нападнато седуштето на Нова демократија


Засега непознати лица синоќа извршиле напад врз седиштето на грчката владејачка партија Нова демократија во Солун. Како што јавуваат грчките агенции, врз канцелариите на солунскиот огранок на Нова демократија биле фрлени рачно изработени бомби, при што била предизвикана материјална штета.
XS
SM
MD
LG