Достапни линкови

Белград: Едномесечен притвор за десет Албанци од Јужна Србија обвинети за воени злосторства


Обвинителството за воени злосторства во Белград одреди едномесечен притвор на десеттемина албанци од Јужна Србија поранешни членови на ОВК, обвинети за воени злосторства врз српски цивили за време на војната на Косово. Вчера обвинителството соопшти дека започнала судска процедура против седумнаесет осомничени, од кои седум не се приведени.
XS
SM
MD
LG