Достапни линкови

Кабул: Две лица загинале во самоубиствен напад


Во денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба пред една канцеларија на авганистанската влада во Кабул, две лица загинале, а седумнаесет биле повредени. Нападот се случил за време на редовниот состанок меѓу претставници на американските сили и на авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG