Достапни линкови

Вашингтон: Обама ќе работи на постигнување мир на Блискиот Исток


Новоизбраниот американски претседател Барак Обама ќе работи на постигнување мир на Блискиот Исток, изјави синоќа еден од неговите советници Дејвид Екселорд. Според него, Обама ќе го продолжи одржувањето на цврсти односи со Израел како еден од најважните американски сојузници во регионот.
XS
SM
MD
LG