Достапни линкови

Сирија: Сирија ги суспендира индиректните мировни преговори со Израел


Во меѓувреме агенциите јавуваат дека Сирија ги суспендирала инидректните мировни преговори со Израел како одговор на нападите во појасот Газа. Двете земји годинава одржаа четири рунди разговори во Турција. Дискусијата беше фокусирана на Голанската висорамнина која беше земена од страна на Израел во 1967 година за време на Блиско источната војна.
XS
SM
MD
LG