Достапни линкови

Газа: Продолжува израелската офанзива во појасот Газа


Трет ден од израелската офанзива на појасот Газа. Во последниот воздушен напад бомрадирани се Исламскиот универзитет и владините објекти во Газа, центарот на мокта на Хамас. Од саботата од кого започна израелската офанзива загинаа речиси 300 палестинци. Вчера Израел повика 6000 резервисти а министерот за одбрана предупреди дека може да започнат и со копнена офанзива доколку ракетните напади врз нивната территоија не престанат. Европската Унија и Обединтети нации побараа итно стопиранње на насилствата.
XS
SM
MD
LG