Достапни линкови

Коломбо: Најмалку пет лица убиени во самоубиствен напад


Во самоубистевен напад во близина на главниот град на Шри Ланка, Коломбо биле убиени најмалку пет лица. Полицијата се сомнева дека бројот на жртвите е многу поголем, но засега не се соопштува кој стои зад нападот. Во минатото тамилските тигри беа одговорни за бомбашките напади во Шри Ланка.
XS
SM
MD
LG