Достапни линкови

Тел Авив: Израелски воздушни напади врз појасот Газа


Израелски авиони денеска извршиле напад врз позиции на Хамас во Појасот Газа. Агенциите, повикувајќи се палистински извори, јавуваат дека биле нападнати триесетина цели и оти притоа загинале дваесетина палестинци. До ова дојде откако палестинските милитанти ги продолжија гранатирањата врз Израел. Претходно, Израел ги отвори граничните премини кон Појасот Газа по што им беше доставена хуманитарна помош на милион ипол луѓе кои живеат таму.
XS
SM
MD
LG