Достапни линкови

НИсламабад: На пакистанците војници им е забрането да користат одмор


На пакистанските војници им е забрането да користат одмор, а властите во Исламабад започна да прераспоредуваат сили на границата со Индија поради растечките тензии меѓу двете нуклеарни сили, по терористичките напади во Мумбаи. Индија за овие напади во кои загинаа над сто и седумдесет луѓе, го обвини Пакистан. Во меѓувреме, Њу Делхи со совет до индијците да не патуваат во Пакистан.
XS
SM
MD
LG