Достапни линкови

Киев: Потврдена смртта на 27 луѓе во експлозијата на гас во Крим


Спасувачките екипи кои работат во потрага по преживеани во експлозијата на гас во повеќекатната станбена зграда во Јевпаториј на Крим, до синоќа можеле да ја потврдат смртта на дваесет и седум луѓе. Од урнатините во несреќата која се случила во вчера, биле извлечени дваесет преживеани. Според потадоците, во зградата живеле над шеесет луѓе.
XS
SM
MD
LG