Достапни линкови

Брисел: ЕУ годинава потрошила 2,4 милијарди евра за саморекламирање


Над 2,4 милијарди евра потрошила Европската унија (ЕУ) за саморекламирање во 2008 година. Ова го покажува истражувањето што синоќа го објави невладината организација „Отворена Европа“. Сумата на пари што Унијата ги потрошила за саморекламирање е поголема дури и од годишниот рекламен буџет на компанијата „Кока Кола“
XS
SM
MD
LG