Достапни линкови

Тел Авив: Олмерт упати последно предупредување до Хамас


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт упати последно предупредување до Хамас дека против нив ке бидат превземени сите мерки доколку не претанат ракетни напади врз Израел. Кабинетот на Олмерт, како што јавуваат агенциите повикувајки се на извори во владата, одобрил воена воени мерки како воздушни напади врз цели на Хамас во Газа. Од Хамас соопштија дека Израел ке ја плати цената за евентуалните напади.
XS
SM
MD
LG