Достапни линкови

Багдад: Загинаа осум полицајци и шест членови на Ал Каеда


Ирачката полиција соопшти дека 6 полицајци и 7 членови на Ал Каеда загинаа при обид на бегство од затвор во Рамади. Полицијата соопшти дек тројца затвореници успеале да избегаат.
XS
SM
MD
LG