Достапни линкови

Kабул: Убиени 11 талибански милитанти


Американските и коалиционите сили во операциите во јужен Авганистан убиле 11 талибански милитанти. Меѓу убиените во Кандахар е и лидерот на келијата за изработка на нагазни бомби. Пронајдено е големо количество мини гранати и оружје.
XS
SM
MD
LG