Достапни линкови

Багдад: Седум лица загинаа во експлозија на автомобил бомба


Седум лица загинале а десетина се повредени во екслозија на два автомобила бомиби во Ирак соопшти- Ирачката полиција. Првата бомба екслодирала во близина на ресторан.Неколку часа подоцна северно од главниот град есклодирала и втората бомва чија цел била американскра восјка.
XS
SM
MD
LG