Достапни линкови

Лос Анѓелес: Најмалку шест жртви на лажен Дедо Мраз


Најмалку шест лица загинале вчера откако човек облечен како Дедо Мраз влегол во кука во предградието на Лос Анџелес и пукал во гостите кои го прославувале Божик.Како што јавуваат агенциите во куката која потоа и ја запалил се наогала неговата поранешна жена. Единствениот осомничен за убиствата потоа извршил самоувбиство а неговото тело полицијата го пронашла во близина на кука на негов роднина.
XS
SM
MD
LG