Достапни линкови

Подгорица: Македонскиот премиер Груевски во Црна Гора


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска е во официјална посета на Црна Гора, каде што ќе се сретне со шефот на државата Филип Вујановиќ, со премиерот Мило Ѓукановиќ и со претседателот на собранието Ранко Кривокапиќ. Планирано е потпишивање повеќе спогодби и протоколи за соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG