Достапни линкови

Ватикан: Традиционално обраќање на Папата


Поглаварот на Римокатоличката црква папата Бенедикт Шеснаесети по синоќешната миса по повод денешниот голем христијански празник Божиќ денеска од балконот на црквата Свети Петар ќе го одржи традиционалниот говор Урби ет орби. Во него папата најчесто се осврнува врз горливите проблеми во светот.
XS
SM
MD
LG