Достапни линкови

Атина: Нови напади и безредија


Непознати лица во текот на изминатата ноќ извршиле неколку напади во Атина, јави државното радио. Во нападите биле уништени пет автомобили, како и фасадите на една банка во градот. Од почетокот на месецов Грција е зафатена со протести откако полицијата застрела едно момче во Атина.
XS
SM
MD
LG