Достапни линкови

Москва: На Русија и се закануваат масовни протести поради кризата


На Русија и се закануваат масовни протести и бунтови поради глобалана економска криза, изјави заменик министерот за внатрепни работи Михаил Суходолски. Според него, протестите би можело да станат се побројни поради незадоволството на работниците но и поради непопуларните мерки од антикризната програма.
XS
SM
MD
LG