Достапни линкови

Загреб: Словенечката блокада не им одговара ни на Хрватска ни на Словенија


Хрватскиот премиер Иво Санадер синоќа изјави дека словенечката блокада на хрватските преговори со Европската унија не им одговора ни на Хрватска ни на Словенија. Тој смета дека Словенија со блокадата негативно се претатвува во рамките на Европаката унија.,,Ние сме пријатели и сакаме тоа да останаме,, порача Санадер, изразувајќи уверување дека наскоро ќе
Дојде до деблокада на хрватските преговори.
XS
SM
MD
LG