Достапни линкови

Кабул: Милитантите убиле еден НАТ војник


Милитантите убиле еден НАТО војник во источен Авганистан каде оперираат американските сили. Други детали не се соопштени. Оваа година беше најсмртоносна за американските војници во Авганистан од 2001. Пентагон најави дека ке бидат распоредени доплнителни 30 илјади војници на веке постоечките 32 илјади.
XS
SM
MD
LG