Достапни линкови

Њу Делхи: Избори во Кашмир


Во Индискиот дел на Кашмир денеска се одвива седмата и финална рунда избори. Властите соопштија дека се распоредени илјадници војници за да ги заштитат гласачките места од можни напади на исламски милитанти кои го отфрлаат индиското владеење со Кашмир.
XS
SM
MD
LG