Достапни линкови

Вашингтон: Загриженост на Стејт департментот за блокадата на Радио Слободна Европа во Киргистан


Американскиот Стејт Департмент изрази загриженост затоа што властите на Киргистан го блокираа Радио Азатук сервис на киргистански на Слободна Европа. Радио Азатук има значаен придонес за слободата на медиумите и демократијата во Киргистан, реагира Стејт Департментот. Апел за деблокада на радиото до киргистанските власти за кои Слободна Европа е премногу критична кон владата упати и ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG