Достапни линкови

Анкара: Ирачкиот премиер во Турција


Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи денеска ќе престојува во Турција на разговори околу активностите на милитантите од Курдската работничка партија во Северен Ирак. До посетата доаѓа откако бунтовничките групи започнаа голема воена кампања за контрола на територија во југоисточна Турција.
XS
SM
MD
LG