Достапни линкови

Тел Авив: Израелските сили убија тројца палестински екстремисти


Израелските сили синоќа убиле тројца палестински екстремисти на границата со појасот Газа, соопшти израелската армија. Тие се обидувале да постават експлозив на граничната ограда и фрлале бомби врз израелски војници, се вели во соопштението. Станува збор за најжестока пресметка во регионот откако деновиве истече прекинот на огнот меѓу Израело и движењето Хамас кое владее во Газа.
XS
SM
MD
LG