Достапни линкови

Скопје: Промоција на спотот "Македонија вечна"


Денеска во Музејот на современата уметност ќе биде промовиран спотот Македонија вечна, снимен по сценарио и во режија на Милчо Манчевски, прв од низата рекламни спотови за туристичка промоција на Македонија во светот. Министерството за култура соопшти дека емитувањето на спотот ќе почне утре на Си-ен-ен и на Си-ен-ен интернешенел, а ќе продолжи во други десетина земји на уште осум јазици. За поддршка на кампањата изработена и е веб-страница.
XS
SM
MD
LG