Достапни линкови

Хавана: Раул Кастро се сретна со командантот на руската флота


Кубанскиот претседател Раул Кастро се сретнал со командантот на руската флота која пристигна на Куба, во прва посета на таа земја од Студената војна. Воените бродови пристигнаа во Хавана во минатиот петок како дел од турнејата на руската морнарица по неколку земји на Латинска Америка.
XS
SM
MD
LG