Достапни линкови

Букурешт: Избрана нова романска влада


Романскиот парламент на заедничка седница на двата дома и и згласа доверба на новата влада на Романија. За новата коалициона влада на десницата и на левицата на премиерот Емил Бок гласаа 324 пратеници а 115 беа против.
XS
SM
MD
LG