Достапни линкови

Виена: Од Нова година ОБСЕ ќе почне да се повлекува од Грузија


Од 1 јануари ОБСЕ ќе започне со повлекувањето на својата набљудувачка мисија во Грузија поради блокада од страна на Русија, соопшти финското претседатрелство на оваа организација во Виена. Портпаролот на американскиот стејст департмент изјави дека одлуката на Русија тешко може да се објасни и дека таа носи дополнителни тензии и загрижувачки хуманитарни проблеми во регионот.
XS
SM
MD
LG