Достапни линкови

Москва: Уставните промени усвоени во Горниот дом на парламентот


Горниот дом на Рускиот парламент со убедливо мнозинство го изгласа уставниот амандман со кој претседателскиот мандат се продолжува на шест години. До сега мандатот на претседателот на Русија изнесуваше четири години.
XS
SM
MD
LG