Достапни линкови

Скопје: Професорот Фрчковски осуден по тужба на премиерот Груевски


Основниот Суд 1 во Скопје денеска го осуди професорот Љубомир Фрчкоски за клевета, навреда и омаловажување на премиерот Никола Груевски. Фрчкоски треба да плати милион и 800 илјади денари за надомест на нематеријална штета. Премиерот Груевски го тужеше Фрчкоски за колумната со наслов Окта визави Кољо Дијамантот, објавена во весникот Дневник, во минатата година.
XS
SM
MD
LG