Достапни линкови

Токио: Ноемврискиот извоз помал за 26,7 отсто


Јапонија соопшти дека извозот во ноември паднал за рекордни 26,7 насто, поради глобалната рецесија и слабата побарувачка. Трговскиот дефицит достигнат 2 ипол милијарди долари, главно поради многу послабиот извоз во Соединетите Држави и во земјите на Евроспката Унија.
XS
SM
MD
LG