Достапни линкови

Киев: Јушченко ја обвини Тимошенко


Украинскиот претседател Виктор Јушченко ја обвини премиерката Јулија Тимошенко дека не знае да се справи со домашната економска криза. Во интревју за една украинска телевизија, Јушченко изјави дека Владата е виновна и што инфлацијата во земјата е над 20 насто. Премиерката Тимошенко претходно побара од Јушченко да си поднесе оставка, оценувајки дека тој води сметка само за личните интереси.
XS
SM
MD
LG