Достапни линкови

Исламабад: Седум жртви во американските напади на границата со Авганистан


Најмалку 7 лица биле убиени во американски ракетен напад во јужниот пакистански регион, во близина на границата со Авганистан. Американски бес-пилотни летала досега извршија повеќе напади во тој регион, против талибанците и приврзаниците на Ал Каида.
XS
SM
MD
LG